چطور شد ما دیدیم و آنها ندیدند؟
منظورم دولتمردان نیست که معتقدم دولت ما از فضا نیامده بلکه برآیند همین مردم است!
وقتی زشتی دروغ توی چشممان رفت یادمان افتاد باید کمی صادقانه تر زندگی کنیم برآیندمان شد روحانی !
اما سوال من اینست؛ چطور شد ما فساد و دروغ و دزدی را دیدیم و دلمان لرزید، اشک چشممان جاری شد و بعد همین مردم منظورم آنهاییست که به احمدی نژاد رای دادند ندیدند.
وقتی در چهارسال گذشته در گوشه گوشه کشور سفر می کردم، بارها با مطمئن شدم که در انتخابات 88 تقلبی اتفاق نیفتاد بلکه به واقع این مردک ! این انسان کوچک که به کاری بزرگ گمارده شده بود حاصل رای همین مردم بود، و این دردناک ترین حقیقت زندگی بود که لمسش می کردم. چطور شد که اینهمه آدم ندیدند ؟ پاسخ این سوال حدفاصل ما و توسعه یافتگی است،حد فاصل ما و راستی است، چرا دروغ و هوچی بازی و هتاکی را پسندیدیم؟ آیا اگر فشار اقتصادی یا به عبارتی دیگر گشنگی به شکمهایشان فشار نیاورده بود اکنون احمدی نژاد قهرمانشان نبود ؟
درد عمیقی است مردم آواره نان، هر که نانشان دهد خدایشان است و هر که نانشان را ببرد دشمنشان:( چطور شد که ندیدند؟ و هراسناک است که باز کجا و چگونه کوری دامنامان خواهد گرفت ؟

/ 5 نظر / 31 بازدید
علی رضا

البتّه تقلّب در روند انتخابات ، رخ داد : من دودلی ندارم ولی این که مردم بسیاری هم به آقای دکتر ، رأی دادند ، جای بدبختی فراوان دارد . نمیدانم ما کی میخواهیم دریابیم که توسعه ی اقتصادی از راه پرفراز و نشیب توسعه ی سیاسی خواهد گذشت ...... احمدی نژاد ، حاصل یک توطئه بود . احمدی نژاد از لپ لپی درآمد که کس دیگری ، در آن را برای مردم ایران ، باز کرده بود .

علی رضا

درود بر شما . نمیدونم کدوم بخش سخنان منو نمیپذیرید ؟

علی رضا

من شماره ی شما رو ندارم ولی شماره ی من توی سایتم ، بخش آشنایی با من هست . البتّه جسارت من رو ببخشید !

علی رضا

مهشید ......... راست میگید مهشید شمارتون رو داره ....... ولی جزوه ام رو اصلا نمیدونم کجا گذاشتم . چشم بهتون زنگ میزنم .

آزاده

مهسا جان منم فکر می کنم که در انتخابات تقلب نشد. اما موضوع اینه که علاوه بر این فکر می کنم که هیچکدوم از اون ۴ تا حتی تا حدودی هم در حد و اندازه ریاست‌جمهوری نبودن.